איך לבחור מקלחון?

איך לשמור על המקלחון נקי?
איזה סוג זכוכית למקלחונים כדאי לבחור?
מרץ 8, 2017
איך לשמור על המקלחון נקי?
איך לשמור על המקלחון נקי?
מרץ 8, 2017

במקרים בהם המקלחת מותקנת בפינת חדר האמבטיה, נהוג להתקין מקלחון פינתי הסוגר את פינת החדר בתשעים מעלות, כך שנוצר ריבוע או מלבן בו שני קירות של החדר ושני קירות זכוכית. שתי הדלתות נסגרות אל פינת המקלחון, ונצמדות אחת אל השניה באמצעות מגנט. פורמט זה הוא הפורמט הפופולרי ביותר כיום בעת התקנת מקלחון.

רוב המקלחונים הפינתיים מגיעים כיום עם דלתות פתיחה, ולכן יש צורך במדידה מדוייקת בכדי לוודא כי דלתות המקלחון אינן פוגעות במשהו בעת פתיחתן. במידה וקיימת בעיה, ניתן לבחור במקלחון פינתי עם דלתות הזזה, שבו הדלתות נעות על מסילה ונסגרות לכיוון פינת המקלחון.

בנוסף לפורמט הפשוט, מקלחון פינתי יכול לבוא גם בפורמט מעוגל, כך שבמקום שני קירות זכוכית יש קיר זכוכית אחד היוצר רבע מעגל. גירסה נוספת של המקלחון הפינתי היא המקלחון הקטום, בו הפינה של המקלחון קטומה (כאילו חתוכה), מה שמקטין את גודל המקלחון, והופך אותו לאידאלי במקומות בהם חדר המקלחת קטן מאד, כמו לדוגמא בצימרים.

במקרים בהם קיימת בחדר האמבטיה נישה התחומה בין שלושה קירות, ניתן להתקין מקלחון חזיתי הכולל רק קיר זכוכית אחד.

אמבטיון הוא מעין מקלחון חזיתי המגן על אמבטיה המוגנת משלושת הצדדים האחרים בקירות.

קיימים עוד אפשרויות רבות למקלחונים אך ציינתי את השכיחים ביותר. בלקיחת המידות, אנו מתכננים יחד עם המזמין את המקלחון האידיאלי ביותר בשבילו תוך התחשבות בתנאי השטח.

התקשרו עכשיו