מעקות זכוכית לבית או לעסק

חיפוי זכוכית
חיפוי זכוכית
מרץ 16, 2017
זכוכית חכמה למשרד ולבית, מחיצות זכוכית
מחיצות זכוכית וקירות זכוכית
מרץ 16, 2017
מעקות זכוכית

 אנו בדקור גלאס | DecorGlass מתכננים ומבצעים מעקות זכוכית תקניים ולפי דרישות הלקוח.

 מעקות זכוכית משתלבים להפליא במגוון סגנונות עיצוב ארכיטקטוני, אם ריהוט הייטק או ריהוט בסגנון כפרי. הם מהווים תוספת יוקרתית לתחימת גרם המדרגות, לגידור בריכת השחייה ולצפייה ללא הפרעה בנוף החיצוני מהמרפסת. המעקות יוצרים תחושה של חלל גדול על ידי הקניית מראה ייחודי ומואר לחלל הפנים והחוץ של הבית ומתאימים למי שרוצים להגדיל ויזואלית את מרחב הראייה. אם התעניינתם בהגדלת המרחב הפנימי והחיצוני של הבית, מעקה זכוכית הוא הבחירה שלכם.

מעקות זכוכית

לזכוכית יצא שם של חומר חלש ושברירי, אך למעשה לא כך הדבר! זכוכית היא חומר חזק ויציב, מה שהוביל להתפתחות ענפה בשנים האחרונות בשוק המעקות. כעת יש לרשותנו מבחר ססגוני ומיוחד של מעקות מעוצבים; בין המגוון הרחב יש אחד שנחשב לפופולארי ביותר והוא מעקה הזכוכית. כשמו כן הוא, מעקה העשוי זכוכית וניתן לעשות בו שימוש הן בין כותלי הבית והן בחלקו החיצוני.
ניתן למנות למעקה הזכוכית יתרונות רבים, שימלאו מאמר שלם; העיקרי והחשוב ביניהם הוא השילוב של יופי ובטיחות – מה שהופך אותם למוצר כה מבוקש.

מאחר וזכוכית היא חומר שקוף, מעקה הזכוכית מאפשר מעבר אור, ואינו חוסם את תאורת פנים הבית. הזכוכית מגדילה את תחושת המרחב, כך מתקבלת הרגשה של חלל גדול ומואר. כדי לצור סגנון ייחודי ומעוצב למעקות, ניתן לחתוך את לוחות הזכוכית בגדלים שונים וצורות אבסטרקטיות. בנוסף, אפשר לשלבם עם חומרי גלם נוספים ולהתאים אותם לקווי בנייה ישרים, ספירליים ועוד.

מדוע לבחור מעקות זכוכית?

אם אתם עוד מתלבטים באיזה סוג מעקה לבחור לבית או לעסק שלכם, יש לנו כמה סיבות טובות למה כדאי לכם להתקין מעקה זכוכית:

  1. נתונים יבשים – תכונותיה הטבעיות של הזכוכית מקנים לה את היכולת ליצר משחקי אור וצל; כך גם מתאפשרת תחושת המרחב. יתרון בולט של מאפייני מעקה הזכוכית, על פני חומרי גלם אחרים, הוא שהוא תופס שטח קטן.
  2. בטיחות, עמידות ופונקציונאליות – הזכוכית ממנה עשויים המעקות היא חומר עמיד בפני שחיקה, שאינו מתבלה עם הזמן ולא דורש טיפול מיוחד. בנוסף, מעקות הזכוכית נוחים להתקנה ולהסרה; הם מיוצרים בקפידה כך שיהיו בטיחותיים בהתאם לכל התקנים הנדרשים.
  3. אלמנט עיצובי – גם כאן, מכורך יתרונותיה הטבעיות, ניתנת הזכוכית לעיצוב במגוון צורות. כך ניתן לתכנן מעקות זכוכית מרהיבים, משולבים עם חומרים אחרים ועוד. שילוב מעקות מזכוכית בעיצוב הבית או העסק הוא תוספת דקורטיבית, מתקדמת ומרשימה.

מעקה זכוכית למדרגות

על המעקה הוטלה אחריות הבטיחות. בהעדר מעקה חזק ויציב התוצאות עלולות להיות הרסניות; לכן, חשוב לבחור במעקה הבטוח ביותר, שיאפשר לנו להתהלך בבטחה בין הקומות, הלא הוא מעקה הזכוכית. בין אם מדובר על מדרגות הבית או על מדרגות העסק, מעקה זכוכית תורם למראה יוקרתי ומהודר – מה שמושך אנשים להישאב פנימה. כיוון שמעקה זכוכית לא דורש טיפול ותחזוקה קבועה, נוח להתקין אותו עבור מדרגות, הדורשות מעקה שיחזיק למשך זמן.

מעקה זכוכית לבריכת שחייה

אין מקום נפלא יותר מפאתי הבריכה להתקנת מעקה מזכוכית. למרות שמעקה הזכוכית שקוף, השתקפות המים עליו (בין אם מתאורה טבעית או סינטטית) עוטפת את הנמצאים בה ובשפתה תחושת פרטיות. השילוב של הזכוכית הם המים משווים תחושה מרגיעה, בטוחה וחמימה.

מעקה זכוכית למרפסת

מעקה הזכוכית אידיאלי לשימוש חוץ, מאחר והוא אינו מתבלה ואינו מחליד. לאלו מבינכם שאוהבים את הרגעים השקטים במרפסת, מעקות זכוכית מאפשרים צפייה על הסביבה הקרובה ומראה פנורמי מרהיב על נופים. על אף היותו אלמנט דקורטיבי, תפקיד מעקה הזכוכית, הוא בראש ובראשונה בטיחות! לכן, מעקה זכוכית למרפסת חייב להיות חזק ועמיד; הוא בנוי מלוחות זכוכית מלאים ובכך נמנעת סכנת הנפילה. את לוחות הזכוכית המחוסמת מחברים עמודי אלומיניום, ולרוב מוסיפים גם מוט עליון. כאשר מתקינים מעקה זכוכית במרפסת אין חשש כי הזכוכית תשבר ממכה, או תתרסק, לכן נחשבים בטיחותיים מאוד. תכנון מעקה זכוכית למרפסת בחברתנו נעשה בצורה מקצועית ומדויקת, כך שמידת הבטיחות הגבוהה אינה באה על חשבון העיצוב והיופי, ולהיפך.

תחזוקת מעקה זכוכית

היתרון הבולט ביותר של מעקה הזכוכית הוא שאינו דורש תחזוקה רבה; אין צורך לחדש צבע והניקוי שלו הוא פשוט ביותר, פשוט קחו שפריצר ועיתון ישן ומעקה הזכוכית שלכם חוזר להיות מבריק כביום התקנתו.

מעקה זכוכית על פי התקנים

התקנים הישראליים למעקות זכוכית הם ת”י 1142 ות”י 1190.

  • התקן קובע כי יש להתקין מעקה במקומות בהם קיימת סכנת נפילה או במקום בו קיים הבדל גובה בין שני מפלסים, (60 ס”מ לכל הפחות), על מנת לאפשר שימוש בטיחותי בגרם המדרגות.
  • גובה מעקה הזכוכית במפלס ישר (מרפסת למשל) יהיה 105 ס”מ, ויותר. במדרגות יהיה גובה המעקה לפחות 90 ס”מ.
  • המרווח המקס’ בין לוחות מעקה הזכוכית יהיה 10 ס”מ.

מעקה זכוכית מחייב מקצועיות

אחרי שמנינו בפניכם את כל היתרונות של מעקה הזכוכית לבית או לעסק, כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את החברה המבצעת. כאשר מדובר בתחום כל כך קריטי, עליכם לבחור את הידיים המיומנות והמקצועיות ביותר. ישנם בארץ הרבה אנשי מקצוע רלוונטיים, אך למעטים יש הניסיון העשיר שיש לחברתנו להציע לכם בעבודות זכוכית.
יש תחומים שפשוט אסור להתפשר בהם!
חומרי הגלם בהם אנו משתמשים הם מהטובים והאיכותיים ביותר שניתן למצוא היום בשוק, מה שמבטיח את איכות ובטיחות מעקה הזכוכית.

מעקות זכוכית בהתאמה אישית

אם כבר במקצועיות עסקינן, חשוב לא פחות מבטיחות, הוא עניין ההתאמה האישית. לכל אחד מלקוחותינו צורך משלו במעקה זכוכית, המתאימים ספציפית לבית או לעסק שלו. חלק מהלקוחות ידרשו מעקה שתול לגדר הזכוכית שלהם, חלקם ירצו עמודונים וכו’, כל אחד והחזון שלו.

מעוניינים לשלב מעקה זכוכית בבית או בעסק שלכם? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית.

סוגי פרזול למעקות זכוכית

את מעקה הזכוכית יש להתקין בשלוש דרכים:

  1. עמודים– מעקה זכוכית על עמודים מעניק מראה מיוחד ודרמטי יותר וניתן להתקין אותו הן על עמודי נירוסטה והן על עמודי אלומיניום. למרות שהמחיר של עמודי נירוסטה (400₪-500₪) יקר יותר מזה של עמודי האלומיניום (300₪-350₪), הזגגים האמינים ימליצו יותר על האלומיניום היות והמראה של עמודי האלומיניום נראה יותר עדין ויפה.
  2. מנטים- מנטים הם סוג של תופסני מתכת קטנים אשר מחזיקים את המעקה לכל אורכו. מעקה זכוכית עם מנטים מעניק מראה סולידי ועדין והמחיר כלל לא בשמיים ולחלוטין שווה את התוצר.
  3. מעקה שתול- מעקה זכוכית שתול הוא בעצם מעקה שהבסיס שלו מותקן בתחתית הריצוף, דבר אשר יוצר אפקט של ריחוף היות ורואים רק את הזכוכית ללא כל אזכור של הפרזול שנמצא כאמור מתחת לריצוף. את המעקה הזה ניתן להתקין רק בתנאים מאד מסוימים כאשר אלה צריכים לבוא בהתאמה מלאה לתשתית הקיימת בבית.

צבע הזכוכית

הזכוכית מגיעה במספר סוגים של צבעים:

זכוכית שקופה- הזכוכית הרגילה שכולנו מכירים. הגוון הירקרק שלה מגיע בעקבות העופרת אשר מצויה בו.

זכוכית חלבית- מעקה זכוכית שקופה שהחלק הפנימי שלו צבוע בלבן, מה שיוצר מראה אטום כמו מקלחונים אטומים. מחיר מעקה הזכוכית החלבית יקר יחסית לשאר המעקות.

זכוכית אקסטרה קליר- להבדיל מהזכוכית השקופה, זכוכית האקסטרה קליר כשמה כן היא-נקייה לגמרי מכל גוון שהוא. הצבע השקוף שלה נוצר ע”י תהליך של הוצאת העופרת ממנה, שהיא כאמור הגורם לגוון הירקרק שמצוי בזכוכית הרגילה. מחירה של זכוכית זו יהיה גבוה יותר מהזכוכית הרגילה.

לפני שאתם ממהרים לרכוש את הזכוכית היקרה יותר מטעמי יוקרה או נראות, שימו לב כי כל עוד שאתם לא צובעים את הזכוכית בצבע אחר (כמו בזכוכית חלבית למשל) לא תמיד תוכלו להבדיל בין הזכוכית השקופה לזכוכית האקסטרה קליר.

התקשרו עכשיו
שלחו לנו הודעת וואטסאפ