גגון זכוכית לכניסת הבית: הצללה, דקורטיביות ואסטתיקה

עבודות זכוכית
איך תבחרו זגג מקצועי ואמין? – המדריך המלא!
מאי 9, 2018
עיצוב בזכוכית
המדריך המלא לשילוב זכוכית בעיצוב הבית או המשרד למראה מודרני
אוקטובר 28, 2018
גגון זכוכית וסקיילייט

אתם עומדים מול דלת הכניסה לבית, הילדה על הידיים צורחת, הילד מושך בחולצה וצועק שהוא רעב, כל הקניות נשפכו כבר על הרצפה, השמש קופחת לכם על הצוואר והראש ואתם? אתם עוד מחפשים את המפתח..

כמה פעמים עמדתם בסיטואציה הזו? לא נמאס לכם ממנה כבר? הגיע הזמן שתוותרו על התירוצים הישנים למה עוד לא מצאתם פתרון הצללה לכניסת הבית – ותתחילו לחשוב מהי העדפתכם; אם יורשה לנו, נשמח לעוץ עצה:

כיום, קיימות בתחום הקירוי שתי דרכים לצל על כניסת הבית (או החצר) – גגון זכוכית או סוכך שמש מסוגים שונים.

גגון זכוכית וסקיילייט

כך תבחרו גגון לכניסת הבית שלכם

פתרון הצללה לכניסת הבית הוא אלמנט חשוב, במיוחד עבור האורחים שלכם, שכן לא תמיד אתם רצים לפתוח את הדלת, נכון? כניסת הבית היא המקום הראשון אליו מגיעים אורחים או כל המבקש להיכנס פנימה. על כן, יש להתאים לגודל וצורת הכניסה שלכם גגון או סוכך שיעשו את העבודה הרצויה בצורה הטובה ביותר. אממה, איך בוחרים ומה עדיף?

  1. חומר הגלם: אז כמו שכבר ציינו, גגון הכניסה הופך להיות חלק מהפנים של הבית, לכן יש להקפיד על החומר ממנו עשוי – שגם יעשה את עבודת ההצלה וגם יהווה אלמנט דקורטיבי אלגנטי שירשים את כל מי שעיניו נחות על כניסת ביתכם. סגנון העיצוב הדומיננטי היום בתחום גגוני הכניסה לבית הוא מינימליזם וקווים ישרים. את זאת ניתן לקבל על ידי מסגרת ברזל או אלומיניום (בכל גוון שתרצו) ובמה משבצים לוחות זכוכית מגוונים, חלקם חלקים, חלקם מעוטרים, זכוכית חלבית ועוד;
    טיפ: הקפידו על זכוכית כפולה בהתקנת גגון זכוכית לשם הבטיחות;
  2. תקציב: גגון הכניסה לבית נמצא 'בחזית המערכה' מול השמש, בחירה בחומר גלם שאינו מתבלה בקלות אם בכלל יכולה לחסוך לכם הרבה כאבי ראש והוצאות על תחזוקה. גגון זכוכית יכול להחזיק למעלה מ – 10 שנים ללא צורך בטיפול מיוחד (אולי מלבד צביעת המסגרת ותו לא, גם זה – רק במידה וצבעה דהה).
  3. משך זמן התקנה: כיוון שמדובר על עבודה יחסית פשוטה, זמן התקנת הגגון משחק תפקיד חשוב בהחלטה איזה גגון להתקין; בניגוד לחומרי גלם אחרים (עץ למשל) התקנת גגון זכוכית לכניסת הבית, או לכל צורך אחר, אורכת במקסימום כחצי יום עבודה וגם בהערכה הזו הפרזנו.

גגון זכוכית – פתרון הצללה אידיאלי

נשמע מוזר לחשוב על זכוכית כמקור הצללה, הלוא היא חומר שקוף! אבל למזלנו עם מרוצת השנים מתפתחת גם הקדמה ולהכל היום מוצאים פתרון.

אחד היתרונות הבולטים של גגון זכוכית הוא חדירות עדינה לאור טבעי תוך סינון קפדני של קרינת ה – UV; קרני השמש הנשברות על מבנה הזכוכית יוצרות השתקפויות יפהפיות על הדלת ומקנות מראה מיוחד לכניסת הבית. התקנת גגון זכוכית מעל הדלת מאפשרת לכם לוותר על מנורת הכניסה לבית ובמקומה להציב תאורה סולרית הנטענת במהלך היום, ובשעות החשכה מאירה ללא מאמץ.

הזכוכית ממנה מייצרים גגונים נקראת זכוכית טריפלקס מחוסמת וכפולה; אלמנטי התלייה מיוצרים ממגוון חומרי גלם, ביניהם בטון, נירוסטה, אלומיניום וכו' – חומרים קשיחים אלו שומרים על בטיחות מקסימאלית של דיירי הבית ואורחיהם מהווים מוקד עיצובי מושך לעין.

סוככי שמש

ישנם סוגים רבים של סוככי שמש לכניסת הבית או החצר – מרקיזה, תקפלים, קבועים וכו'.

סוככים קבועים : חסרי זרועות, זאת אומרת אינם מתקפלים. הצורה בה יותקנו – כך יישארו.

סוככי זרועות: אינם דורשים תמיכה מהרצפה, מותקנים כזיז היוצא מהקיר. מנגנון הפתיחה שלהם לרוב חשמלי אך מטעמי חיסכון יש המתקינים מנגנון ידני.

סוככי חלון: מקרה פרטי של סוכך זרועות, בו הזרועות נמצאות בצדיו, ובהן קפיצים המאפשרים פתיחה וסגירה מהירה בצורת קשת; מאפשר הצללה מפני קרני שמש חזיתיות.

סוככי מרקיזה: צורתם רבע מעגל, בעלי יכולת הצללה במספר מצבים קבועים בזכות צורת השל שלו (מתנהג כמו סוכך של עגלת תינוק).

ובכן, סוככי שמש הם פתרון מעולה, אך דורש תחזוקה ושימור – מה שאי אפשר לאמר על גגוני זכוכית; המספקים פתרון יעיל להצללה ראויה תחת קרניה החודרניות של השמש הישראלית. בחירה בגגון זכוכית תהיה הצעד החכם ביותר עבורכם, עבור כיסכם ובטח עבור ביתכם J

התקשרו עכשיו