מעקה זכוכית

לחלום על מעלית שקופה
לחלום על מעלית שקופה
מרץ 9, 2017
מראות כדי לראות
מראות כדי לראות
מרץ 9, 2017
מעקה זכוכית

 מעקה זכוכית הוא אביזר בטיחותי המאפשר יצירת חללים דקורטיביים, אם בחלל הפנים (מעקה זכוכית למדרגות), ואם לחללי חוץ (מעקה מרפסת או בריכה). אפשר לעצב מעקות זכוכית במגוון סגנונות עיצוב אך חשוב לזכור שהמטרה העיקרית של התקנת מעקה היא בטיחותית. התקנת מעקה מחויבת על ידי התקן הישראלי במקומות בהם יש למנוע נפילה, בהתאם לסטנדרטים אותם קובע התקן. התקן אף מגדיר את סוג הזכוכית המתאים למעקה ואת אופן התקנתה כאשר זכוכית למעקות צריכה להיות זכוכית רבודה (רב שכבתית) בעובי מינימלי של 10 ס"מ לפחות.

 

מהם היתרונות של מעקה זכוכית?

● מעקה זכוכית אפשר להתקין לאורך שטחים גדולים ובחללים קטנים. הזכוכית השקופה מעניקה      יתרונות רבים ליצירת חללי חדרים. 

● המעקה מאפשר צפייה בלתי אמצעית, מעניק פרספקטיבה מקסימה לגרמי מדרגות, ומראה            דקורטיבי לאזורים פתוחים. 

● באמצעות מעקה זכוכית אפשר לבנות  מובלעות דקורטיביות ופינות ירוקות באזורי הבית              השונים. 

● מעקות זכוכית נוחים לניקוי ודורשים תחזוקה קלה בלבד. הם עמידים ושומרים על המראה            החדשני שלהם לאורך זמן. 

מעקה זכוכית – תוספת דקורטיבית לבית ולמרפסת

מעקות זכוכית לבית משתלבים עם מגוון סגנונות בנייה. בחירה בזכוכית שקופה למעקה מדרגות לבית מאפשרת ליצור חלל דקורטיבי ולהגדיל את טווח הראייה. מאחר והגוון הטבעי של זכוכית הוא ירקרק במקצת עוברת הזכוכית תהליך עיבוד מיוחד המעניק לה את הגוון השקוף והיפה. למדרגות מעוצבות אפשר לבחור בזכוכית בגוון אטום, לעצב את משטחי הזכוכית באמצעות טכניקות צביעה, התזה וצריבה, ולהוסיף אלמנטים דקורטיביים. למעקה זכוכית למרפסת ולחללי חוץ אפשר לבחור בזכוכית בגוון אטום או בזכוכית מיוחדת המסננת ומחזירה את אור השמש.

מעקות זכוכית – לסביבה תעשייתית

מעקות מזכוכית משמשים לעיצוב דקורטיבי של אזורי תעשייה ומבני ייצור והייטק. מעקה זכוכית משתלב בסביבה תעשייתית, מספק טווח ראייה רחב ומעניק מראה מעוצב לחללים גדולים ומאפשר יצירת פינות ירוקות בתוך המבנה. למראה השקוף והחללי של  הזכוכית מתווספים אלמנטים מברזל וממתכות אל-חלד המוסיפים לאווירה הסביבתית. 

כיצד להתקין מעקה זכוכית?

אם כי על התקנת מעקה הזכוכית להתבצע בידי איש מקצוע, מלאכת ההתקנה קלה ונקיה. 

התקנת מעקות מזכוכית מבוצעת באמצעות אביזרים העשויים בדרך כלל ממתכות כגון נירוסטה אלומיניום או ברזל. מחברי המתכת מאפשרים התקנה יציבה ובטוחה של המעקה.

לצורך ההתקנה יש למדוד באופן מדויק את מיקום הנקודות שבהן יותקנו אביזרי המעקה. 

ההתקנה היא באמצעות תעלה או עמודים אותם מחברים באמצעות קידוח. 

לאחר התקנת מחברי הקיר, מתקינים את לוחות הזכוכית ומוסיפים מאחזי יד. 

מה כדאי לכם לדעת על בחירת מעקה מזכוכית?

● מקום התקנת המעקה – מעקה מזכוכית יש לבחור בהתאם לסביבה בה יותקן, לאחר בדיקה מדוקדקת של מקום ההתקנה. חשוב לוודא כי המעקה מותאם לכולם, כולל לילדים. כאשר בוחרים מעקה זכוכית למרפסת יש לוודא כי המעקה בנוי לעמידה בתנאי מזג האוויר. 

● בחירת סוג הזכוכית – על פי התקן יש לבחור בזכוכית רבודה, אך אפשר לבחור בזכוכית רבודה ומחוסמת. אם מעוניינים בשקיפות מומלץ לבחור בזכוכית שקופה 'אקסטרה קליר' בעלת גוון שקוף וצלול.  הזכוכית השקופה מאפשרת צפייה פנורמית, בעוד שזכוכית אטומה מסתירה את טווח הראייה, אפשר להנות משני העולמות על ידי בחירה בזכוכית מחזירת אור. 

● עיצוב זכוכית – קיים מגוון של סוגי עיבוד לזכוכית. אפשר לבחור את העיצוב לפי טכניקת העיבוד (חריטה, התזה, צביעה) או לבחור בגוון זכוכית מסוים, או לשלב בעיצוב המעקה חומרי גלם נוספים כגון פלדות אל-חלד בגוון מתכתי מבריק, ברזל או עץ.

 
התקשרו עכשיו