מדוע להתקין מקלחון פינתי?

לזהות זגג אמין ב 5 סימנים פשוטים
לזהות זגג אמין ב 5 סימנים פשוטים
מרץ 9, 2017
חיפוי זכוכית
חיפוי זכוכית
מרץ 16, 2017
מקלחוני יוקרה

מקלחון פינתי מאפשר חציצה בין המקלחת לבין שטח חדר האמבטיה ומונע התזה של מים. הוא פתרון אולטימטיבי לחלל קטן ותוספת אלגנטית לחדרי רחצה גדולים.

הוא מותקן בפינת חדר האמבטיה, בשונה ממקלחון חזיתי הממוקם בנישה שבשטח חדר האמבטיה.

התקנת מקלחון פינתי אינה רק מותרות. בחדרי אמבטיה קטנים יש צורך בסגירת אזור הרחצה על מנת למנוע התזה. מקלחונים הם פתרון אולטימטיבי לשמירה על סביבת המקלחת מאחר שדלתות המקלחון אוטמות לחלוטין את יציאת המים.

מקלחון הוא הפתרון המודרני לשימוש יומיומי בחדר הרחצה, היעיל ערוך משיטות אחרות, כגון מסילת ווילון לאמבטיה, למניעת התזת מים. למקלחונים פינתיים יתרון בניצול שטח חלל קטן וניתן להתקינם בחדרי רחצה שבהם לא מותקנת אמבטיה ובחדרי רחצה ישנים וצפופים.

התאמת מקלחון פינתי לחדר האמבטיה

חלל פנים של מקלחון פינתי בגודל סטנדרטי מאפשר לאחסן אביזרי רחצה וכך מתאפשר לנצל את פינת חדר האמבטיה וגם להנות מהרחצה. בנוסף, גודל סטנדרטי של מקלחונים הוא בטווח 90X80, אך כאשר גודל זה אינו מתאים קיימת אפשרות להתקנת מקלחון בהתאמה אישית.

התאמה של המקלחון הפינתי למבנה החלל נדרשת, מאחר שחשוב להתקין את המקלחון באופן המותאם לקירות והרצפה על מנת לאפשר אטימה מוחלטת של המים. במקרים רבים, במקומות שבהם רצפת המקלחת אינה מתאימה להתקנת מקלחון פינתי, קיימת אפשרות להתקנת אגנית.

סוגי דלתות למקלחון פינתי

מקלחונים פינתיים מחוברים לקירות באמצעות צירים מפלדת אל-חלד, ומחופים בשוליהם במגבי אטימה שאינם מאפשרים מעבר של מים. סגירת דלתות באמצעות מגנט היא דרך אלגנטית לאטימת המקלחון בעת המקלחת. בכל דגמי המקלחונים חשוב לוודא שדלתות המקלחון נאטמות היטב בעת סגירתן.

מקלחון פינתי ניתן לבחור בהתאם לאופן פתיחת הדלתות – למקלחון כנפיים דלתות פתיחה הנפתחות ל-90 או ל-180 מעלות, בהתאם לדגם. מקלחון פינתי הזזה כולל חלק דלת קבוע וחלק הנע על מסילה. דלתות של מקלחון פינתי מתקפל נפתחות ונסגרות בצורת הרמוניקה. הדבר מתאפשר באמצעות צירים המותקנים בין שני חלקי כל דלת, המאפשרים לה להתקפל ולהיצמד לקיר. מקלחון קטום משמש לפתרון חלוקת השטח בחדרי מקלחת קטנים. מקלחון פינתי זה בנוי משלוש כנפות במקום שתיים. ביטול הזווית החדה הנוצרת בין שתי דלתות מאפשר להשתמש במקלחון גם בחללים צרים במיוחד. סוג נוסף של מקלחונים פינתיים מעוצבים במיוחד הוא מקלחון עגול בדגמים הכוללים דלתות הזזה על מסילות.

אופן פתיחת דלת המקלחון קובעת את חלוקת החלל. דגמים סטנדרטיים של מקלחונים פינתיים כוללים שתי דלתות נעות, או דלת קבועה ודלת נעה. יש לוודא שרוחב הפתח מאפשר מעבר נוח.

זכוכית למקלחונים פינתיים

קיים מבחר מגוון של סוגי זכוכית למקלחונים, החל מזכוכית סטנדרטית ועד לזכוכית מעוטרת בטכניקות מיוחדות. הזכוכית הסטנדרטית שקופה וחלקה, ועל פי התקן עליה להיות בטיחותית (מחוסמת או טריפלקס). עובי סטנדרטי לזכוכית הוא בין 6 ל-8 מילימטרים, אך ישנם מקלחונים ממוסגרים שעובי הזכוכית שלהם הוא 4 מילימטרים.

זכוכית אטומה למקלחונים היא זכוכית שעברה עיבוד מיוחד שהפך אותה לאטומה או אטומה חלקית. בין סוגי הזכוכית שאינם שקופים אפשר למנות זכוכית חלבית, במרקם מחוספס  או חלק, גרניט, המחוספסת רק בצדה החיצוני, צ'ינצ'ילה שהיא זכוכית במרקם מפוספס ועוד. זכוכית שקופה למקלחונים היא ללא גוון, אך אפשר לבחור בזכוכית שקופה צבעונית.  

מחיר מקלחון פינתי

מקלחון פינתי זול יחסית הוא המקלחון הסטנדרטי. לרוב מקלחון פינתי סטנדרטי ממלא את כל הפונקציות שלשמן נועד. כאשר מדובר בהזמנה מיוחדת של מקלחון פינתי, אם בעיצוב, ברוחב או בסוג הזכוכית, מחירו היחסי של המקלחון עולה. חשוב לזכור כי המחיר אינו קובע את איכות המקלחון, אלא  בדרך כלל את תוספות העיצוב הלא סטנדרטיות. את כל סוגי המקלחונים יש למקם במקום המתאים, ועליהם להיות אטומים למים.

התקשרו עכשיו