סוגי זכוכית למקלחונים

מחיצות אקוסטיות למשרדים
מחיצות ריצפה תקרה
דצמבר 11, 2017
זכוכית חכמה למשרד ולבית
עיצוב משרד בזכוכית
פברואר 11, 2018
מקלחונים ואמבטיונים

מקלחונים מעניקים פינת רחצה קומפקטית בחדרי אמבטיה בכל סדר גודל. ישנם סוגים שונים של מקלחונים שאפשר להתאים לחדר הרחצה בהתאם לגודל, למבנה חדר הרחצה ולסגנון העיצוב שלו. חשובה לא פחות מבחירת סוג המקלחון היא בחירת הזכוכית, כאשר קיים מגוון רב של סוגי זכוכית בעלי תכונות שונות.

ייצור סוגי זכוכית למקלחונים

כל סוגי הזכוכית, כולל זכוכית למקלחונים, מיוצרים באותו אופן, באמצעות התכה וקירור של תערובת גולמית. התכונות השונות נוצרות או מתווספות במהלך תהליך הייצור. לאחר ייצור הזכוכית אין אפשרות לשנות את התכונות שלה, אבל אפשר לעבד את פני השטח באמצעות טכניקות שונות.

כמה דוגמאות לטכניקות עיצוב של זכוכית למקלחונים:

זכוכית מעוטרת מעצבים ממשטח זכוכית קיים בטכניקות כגון התזה בלחץ של גרגרי תרכובת אלומיניום (חול) שבאמצעותם אפשר לחספס את המשטח ולחרוט עליו טקסטורות שונות, או טבילת משטח הזכוכית בחומצה כדי לעמעם את שקיפותו.

זכוכית צבעונית מיוצרת באמצעות הוספת תרכובות מתכת כגון נחושת, ברזל וכרום המעניקים גוונים כגון כחול או ירוק כהה למוצר המוגמר.

חיסום הזכוכית שמעניק לה עמידות מוגברת מתאפשר באמצעות תהליך קירור ייחודי של הזכוכית בתהליך הייצור.

בחירה בהתאם לתכונות הזכוכית

כאמור, תכונות זכוכית למקלחון חדר אמבטיה אינן שונות מאלה של סוגי זכוכית אחרים. הזכוכית מיוצרת באותם אמצעים שבהם מיוצרת זכוכית לחדרים, מטבחים ועוד.

עם זה, ישנם כמה סטנדרטים החשובים ליצירת ההתאמה המושלמת של הזכוכית למקלחון:

גודל של זכוכית למקלחונים – נקבע בהתאם לאופן החיתוך של משטח הזכוכית. ישנם כמה גדלים סטנדרטיים למקלחונים, וגדלים בהזמנות מיוחדות.

זכוכית בטיחותית – שני סוגי הזכוכית התקנית הם זכוכית מחוסמת (עם תו תקן) וזכוכית טריפלקס (רב-שכבתית). הבטיחות אינה פוגעת בעיצוב הזכוכית והיא שיקול חשוב גם בבחירת זכוכית אורנמנטלית למקלחון.

טקסטורה של הזכוכית – בחירה בטקסטורה של זכוכית למקלחון, בין ששקופה, אטומה, חלקה או מחוספסת, היא בהתאם לטעם האישי. יכולה להיות השפעה על אופן הניקוי.

רפלקטיביות – זכוכית למקלחון יכולה לשמור על רפלקטיביות, ולכן כדאי להביא בחשבון את מיקום המקלחון בהתאם לתאורה בחדר הרחצה.

המגוון הגדול של סוגי זכוכית למקלחונים

בין זכוכית שקופה לבין זכוכית אטומה יש סוגים רבים של דגמי זכוכית מעוצבת למקלחונים. אפשר לבחור מתוך מגוון עיצובים דומים (לדוגמה זכוכית גרניט וצ’ינצ’ילה), או לבחור בזכוכית פסים אלגנטית. כמו כן, ישנם עיצובים מיוחדים, כגוון טקסטורות וציורים על פני הזכוכית, שמתאפשרים באמצעות אותן טכניקות של חריטה וצריבה.

סוגים של זכוכית למקלחונים

זכוכית שקופה היא אלגנטית ביותר, אך יש שמעדיפים לעצב את המקלחון עם זכוכית אטומה (חלבית או אסיד) שמאפשרת פרטיות במהלך הרחצה.

  • זכוכית שקופה (קליר)

נוצרת במהלך הייצור, באמצעות הוצאת רכיבי מתכת שמעניקים לה באופן טבעי גוון ירקרק. זכוכית קליר היא שקופה וצלולה, ומאפשרת לחצוץ בין פנים המקלחון לחדר הרחצה ללא הפרדה ויזואלית.

  • זכוכית חלבית (אטומה)

פני הזכוכית בהירים ואטומים. האפקט נוצר באמצעו טכניקת התזה.

  • גרניט

זכוכית אטומה במרקם הדומה לגלים.

  • צ’ינצ’ילה

זכוכית אטומה במרקם המזכיר חוטים.

  • פפיטה

זכוכית אטומה במבנה של רשת משבצות קטנות.

  • פסים

עיצוב בהתזה שמשלב זכוכית שקופה עם אזורים אטומים באמצעות יצירת פסים לאורך או לרוחב הזכוכית.

  • זכוכית אסיד (אטומה)

דומה לזכוכית חלבית. האפקט האטום נוצר באמצעות טבילת הזכוכית בחומצה.

  • זכוכית צבעונית

אפשר לבחור מתוך דרגות אטימות שונות.