מחיצות זכוכית למשרדים

עיצוב בזכוכית
המדריך המלא לשילוב זכוכית בעיצוב הבית או המשרד למראה מודרני
אוקטובר 28, 2018
מעקה זכוכית לבריכה
חשיבות מעקות זכוכית
מאי 13, 2019

נסו להיזכר מתי בפעם האחרונה נכנסתם למשרד היי – טק ומחיצות זכוכית לא היו חלק מהנוף היוקרתי והמתחכם שאותו ניסו להעביר? לזכוכית כחומר גלם ישנם יתרונות נהדרים לכשעצמה, תארו לעצמכם מה ניתן לעשות איתה בתחום הדקורטיבי! עסקים ומשרדים שרוצים להגדיל את ההכנסות משלבים בעיצוב מגוון רב של מוצרי זכוכית כגון מעקות זכוכית, ויטרינות, קירות מסך ועוד. בין כל האלמנטים הייחודיים ישנן גם מחיצות זכוכית למשרדים המהוות את הפתרון המושלם לסדר, ארגון ואסתטיקה תוך שמירה על תנאי עבודה אופטימליים. הן מוסיפות לחלל אלגנטיות וקידמה ובו בזמן מפרידות בין העובדים, לחדרי ישיבות למשרדי מנהלים לצורך סינון רעשים.

מחיצות זכוכית

נעים להכיר, מחיצות זכוכית

לפני כמה עשורים החלה הזכוכית לעשות כניסה מרשימה פנימה אל תוך עולם ההיי – טק וגרמה להתרחבות נהדרת של החלל; לא זאת בלבד, החיסכון האדיר בחשמל ואנרגיה עודדו אדריכלים ומהנדסים רבים לתכנן ולהשתמש יותר בחומר הגלם הנוח הזה. הזכוכית היא חומר בעל רמת שקיפות מקסימאלית, תכונה המאפשרת לה לעצב חללים מחדש על ידי שימוש במשחקי תאורה ותעתועי מרחק (אשליית גודל). נוסף על כך, בזכות השקיפות טווח הראייה במרחב גדל ומתאפשר מעבר אור מחלל אחד לחלל אחר, מגדול לקטן וכו’.

באותו הנושא, חדירת אור טבעי אל תוך המשרד דרך קירות זכוכית חיצוניים הוא חיובי, בתנאי שתכנון המבנה מתבצע בצורה נכונה ואיכותית; כלומר, בשלב התכנון יש לשים לב למיקום המבנה ביחס לשמש, שכן באזורים המוארים באור שמש חזק טמפ’ החלל עלולות לנסוק וכמובן לסנוור את הנמצאים בו. כנאמר קודם, ניתן להימנע מכך על ידי תכנון נכון של בניה ירוקה.

סוגי זכוכית לקירות, שמטרתם מניעה או סינון של קרני שמש:

> זכוכית רפלקטיבית: מעין מראה מחזירת אור, המשמשת בעיקר לעיצוב חיצוני של בנייני משרדים.

> זכוכית חכמה: זכוכית מצופה המסננת קרינת שמש חזקה אך מאפשרת את חדירת האור.

חלוקה נוחה וקלה של חלל הפנים

אם תתמקדו לרגע בחוזק הזכוכית, תיווכחו לגלות כי אין הזכוכית שברירית כפי שאנו מכירים אותה מהבית. כשמדובר בכלי מטבח, מסכי מכשירים וכו’ – משתמשים בזכוכית דקה ועדינה, אך כאשר ייעודה של הזכוכית הוא קיר משרדי גדול חוזקה האמיתי נחשף. מחיצות זכוכית משמשות כאלמנט הפרדה יעיל, שכן הוא מאפשר את חלוקת החלל בלי ליצור תחושת צפיפות וחוסר מקום.  

שקיפות בין המנהלים לעובדים

תחושת הצפיפות במשרדים המעוצבים בסגנון הישן מתקבלת בשל החיתוך החד של החלל עם קוביות גבס (לרוב). חלוקת משרדים באמצעות מחיצות זכוכית היא פתרון מעולה במיוחד עבור משרדים קטנים – גם בהם יש צורך לחלק את החלל, אך חלוקת בעזרת מחיצות אטומות תצמצם אותו ותגרום לכל מי שנכנס אליו לחוש מעט… קלסטרופובי.

בזכות היותן שקופות, מחיצות הזכוכית למשרדים מותירות למנהלים את הפריווילגיה לאפשר לעובדיהם לעבוד בפרטיות, אך עם זאת לשמור על קשר עין רציף עימם בכל שעות העבודה.  

יתרונות עיקריים בהתקנת מחיצות זכוכית למשרדים

  • פרטיות: האמת, מדובר ביתרון מפתיע, לכן הוא ממוקם ראשון ברשימה; מחיצות זכוכית למשרדים מקנים פרטיות הן אקוסטית והן ויזואלית, לפי הצורך. כלומר, ניתן לעשות שימוש בזכוכית אטומה (חלבית) לצורך מחיצות הזכוכית במשרדים ולא רק בזכוכית שקופה. בנוסף, לצורך הפרדה אקוסטית ניתן להתקין מחיצות מזכוכית מחוסמת שקופה – מדובר בזכוכית שאינה מבודדת לחלוטין כיוון שהיא שקופה, אך אינה מאפשר מעבר קול.
  • רווחת העסק: המשרד הוא החזות של העסק שלכם, כל המבקר בו מקבל פרספקטיבה על החברה ומנהליה; כאשר המשרד מעוצב בצורה אלגנטית, מרשימה ומזמינה, כך גדל מיתוג החברה והרושם החיובי עליה, מה שבסופו של דבר מתורגם לרווח כלכלי. יתרה מכך, כאשר המשרד מושקע גם לעובדים ניתנת התחושה שמשקיעים בהם – מה שמוביל לתחושת סיפוק אצל העובד ועלייה ברצון לרצות ולסיים משימות.  
  • תחושת מרחב: השימוש בזכוכית כחומר הגלם למחיצות משרדיות הגיע מתוך הרצון ליצור הפרדה לצורך ריכוז, אבל לא בידוד מוחלט; כלומר, לחלק את החלל כך שלכל עובד יהיה את האזור הפרטי שלו, אך לשמור תוך כדי על חלל מרווח ופתוח. כך העובדים אינם מרגישים שהם סגורים בתוך קוביה והמוטיבציה שלהם לעבודה והתקדמות נשארת גבוהה.
התקשרו עכשיו
שלחו לנו הודעת וואטסאפ